Site icon Nieuhetene

Derfor trekker Ravi seg fra «Allsang på grensen»

Ravi «lekr» ikke «butik» når han skal opptre på TV. Nå kan vi endelig avsløre de elleville kravene han stilte TV2 (Montasje: Martin Marki)

Torsdag ble det offentliggjort at Ravi likevel ikke kommer til å delta på «Allsang på grensen». Ravi ville først ikke kommentere saken, men Nieuhetene har nå fått oversikt over kravene han skal ha stilt for deltagelse i det populære familieprogrammet.

– Det handler om urimelige betingelser, kommenterer Jan-Petter Dahl, pressetalsmann i TV2.

Krevde ordbok på ravisk

Den folkejære artisten og programlederens raider skal ha inneholdt en iglo i ekte is ferdig bygget inne på VIP-området, en innbundet ordbok på ravisk trykket i et opplag på to tusen eksemplarer, og åtte tyrolerkledte jenter som som serverte øl i henhold til de bayerske renhetslovene.

– Men det som fikk det til å renne over for oss i ledelsen var et enda større krav: At Ravi skulle skrive manuset for sendingen og at teleprompterspråket skulle være på ravisk, forteller Dahl.

– Dem vilike jøre de på Ravimåtn

Etter at vi konfronterte Ravi med denne informasjonen, valgte han å åpne opp rundt sine egne frustrasjoner.

– Ikno Alsang på grensn får Ravi. Dem vilike jøre de på Ravimåtn. Jæ lever såm jæ ræpper: Ravi lekr ike butik.

Artisten lettet også på sløret når det gjaldt manuset som Moholt nektet å lese opp.

– Vor vanskli ære å si «å dær jik Ravis familjeshlege svup in i rø’rosa til a Katrine», spør Ravi retorisk. – Føk it.

Exit mobile version